Tipy na výlet

Perla Katalánska Barcelona

Co by to bylo za dovolenou ve Španělsku bez návštěvy katalánské metropole Barcelony. Ta nabízí široké možnosti objevování památek a kulturního života. Asi nejznámější třídou v Barceloně je proslulá La Rambla, která vede historickým centrem, a díky níž se turisté dostanou k historickým památkám, jako jsou třeba Kolumbův sloup a gotická čtvrť. Za návštěvu určitě stojí také arabská čtvrť zvaná El Ravel a náměstí Plaza de Catalunya. Barcelona proslula hlavně díky světoznámému architektovi Antonimu Gaudímu, jehož styl mohou turisté obdivovat hned na několika místech v Barceloně. Architektonické památky z dílny tohoto mistra v sobě mísí vlivy mnoha různých stylu, a to jak secese, modernismu, tak i prvků živé přírody. Z neznámějších staveb jmenujme třeba Chrám Sagrada Familia, Casa Battló anebo Casa Milá. Milovníci býčích zápasů by měli zamířit do arény, která se nachází na Placa de Toros Monumental. Podívat se zde lze buď přímo na některý z býčích zápasů když jej nestihnete, můžete alespoň obdivovat muzeum věnované této tematice. Příznivci kopané zamíří jistě na stadion klubu FC Barcelona Camp Nou.

Hlavní město Madrid

Strategicky velmi dobře položené hlavní město Španělska je situováno prakticky do středu této země. Z pohledu historických památek rozhodně za ostatními evropskými městy nepokulhává, ba co víc, mnohdy je i předčí. Jednou z nejznámějších památek na jeho území je stoprocentně královský palác Palacio Real. Říká se o něm, že je tak obrovský, že kdyby se poskládalo vedle sebe 10 Buckinghamských paláců, tak by byl stále ještě větší. Přímo před tímto architektonickým skvostem je postaven kostel Virgen de la Almude. Nejen vyznavači krásných obrazů zbystří, když se řekne Prado. Tato galerie se nazývá celým jménem Museo del Prado a jsou v ní vystaveny krásné obrazy zpodobňující nejen habsburské vladaře, ale také další velikány Evropy a další tematiku. Milovníci slavného Dona Quijota jistě navštíví náměstí Plaza Espaňa, kde se nachází pomník Miguela de Cervantese Saavendry.

Národní park Ordesa y Monte Perdido

Krásnou přírodu vyšperkovanou několika zajímavými druhy rostlina živočichů nabízí Národní park Ordesa y Monte Perdido, který se nachází v blízkosti španělských hranic s Francií. Celková rozloha tohoto parku činí 156 km2 a ideálním základním výchozím bodem v něm se jeví vesnička Torla. Krásným místem je zejména vrchol Monte Perdido. Podívat se ale také mohou turisté na vodopád zvaný poeticky Koňský ocas.

Přeposlat Tisknout

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.52 CZK

USDUSD = 21.74 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist