Costa del Sol

Slunečné pobřeží nabízí spousty služeb a krásných míst, a možná i proto se stalo jedním z nejoblíbenějších nejen mezi turisty z České republiky, ale prakticky z celé Evropy. Costa del Sol se vyznačuje pochopitelně hlavně krásným slunečným počasím, přičemž s deštěm se tady dá setkat opravdu pouze sporadicky. Pohoří klenoucí se ze severu zabraňuje veškerému proudění chladnějších větrů, a tím pádem nabízí pobřeží skvělé možnosti koupání i vodních sportů.

Velkou výhodou Slunečného pobřeží je bezesporu jeho univerzálnost. Na jedné straně si turisté mohou užívat velkých možností nabídky vodních sportů a moderních aktivit a na straně druhé zde lze trávit volný čas romantickými procházkami starými rybářskými vesničkami čtvrtěmi. Není problém si také zajít na pořádné nákupy například od střediska Costa Benalmádena, kde láká obchodní centrum Arrovo de la Miel.

Vyhlášeným centrem luxusu se stala obec Marbella. Právě tady se nacházejí luxusní restaurace a kavárničky, které jsou lemovány tradičními bílými domky. Marbella nabízí hlavně krásné golfové hřiště a tenisové kurty, které jsou každým rokem místem, jež hostí turnaje světové série. Zajímavé možnosti nabízí také letovisko Tremolinnes, které se rozkládá pouhých 7 kilometrů od Malagy. Čas tady lze trávit například v místním aqua parku anebo ve čtvrti La Carihuela, která je v podstatě starým rybářským přístavem, na jehož základech vzniklo dnešní moderní pulsující letovisko. Spousta historických památek lze zhlédnout ve velkých metropolích, jako jsou třeba Sevilla, Malaga či Cordoba. Krásné jsou zejména pevnosti, které jsou živou stopou po Arabech, kteří zde v minulosti žili. V Malaze by turisté neměli vynechat hlavní náměstí Plaza de la Constitucion. Pozoruhodný je také kostel Iglesia del Santo Cristo de la Salud, jenž patří jezuitskému řádu. Z památek pocházejících z dob maurské nadvlády nelze opomenout Cordóbu. Ta se chlubí hlavně bývalou hlavní mešitou zvanou Mezquita. Velmi poutavá je také katedrála v Seville, která má naprosto největší oltář na celém světě, na jehož sochy byly použity 2 tuny zlata.

Přeposlat Tisknout

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.42 CZK

USDUSD = 22.51 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist