Costa Brava

Název Costa Brava je užíván pro nejjižnější pobřeží Katalánska. Břehy Costa Bravy začínají zhruba někde v ústí řeky Torera v blízkosti menšího městečka Blanes ležícího přibližně 60 kilometrů od katalánské metropole Barcelony. Pobřeží Costy Brava končí zhruba na hranicích s Francií. Ze severní části sousedí Costa Brava s Costou Vermella a z jihu s Costou de Maresme. Celé prostředí je vzájemně propojeno. Samotný termín Costa Brava je překládán do češtiny jako Divoké pobřeží. Termín Costa Brava byl poprvé užit na počátku 20. století, kdy bylo ještě toto místo, kde zemědělci pěstovali své plodiny, které představovaly jediný zdroj jejich obživy. Samotná historie tohoto pobřeží však sahá až do antiky, kdy jej využívali samotní Římané.

V současné době patří Costa Brava k naprosto nejčistším pobřežím v celém Španělsku. Na spoustě pláží vlaje modrá vlajka jako doklad tohoto tvrzení. Nachází se tady také mořská rezervace Ses Negres o rozloze 80 hektarů. Mimo veškerého plážového servisu a nekonečných možností vodních sportů nabízí Costa Brava také velké množství lokalit, které stojí zato navštívit. K vidění je turistům překrásná botanická zahrada Pinya Rosa. Krásné je městečko Blanes, ve kterém se nachází botanická zahrada Mar y Murta, která je světově proslulá. V blízkosti této botanické zahrady si mohou užít zejména děti, tedy alespoň v tom případě, že je rodiče vezmou do jednoho ze dvou vodních parků, které tady byly vybudovány. Oba parky, tedy Water World i Marineland, lákají nekonečnými možnostmi vodní zábavy, která slibuje širokou řadu skluzavek a tobogánů včetně vířivých koupelí a bazénů s umělými vlnami.

Costa Brava také nabízí krásné procházky po zdejší dlouhé promenádě lemující přibližně 4 kilometry dlouhé pláže. Velmi pěknou pláží je bezesporu Cala Rovira- městská pláž pokrytá hrubším pískem. Krásným místem na pobřeží Costa Brava je bezesporu také středisko L’Estartit. To bylo původně pouhou rybářskou vesničkou, nicméně za několik let z něj vzniklo pulsující středisko. Samotné staré jádro obce lze spatřit při procházkách i dnes. Jinak se tady také sjíždějí vyznavači golfu. Zdejší greeny lákají jak zdatné borce, tak i začátečníky. Za uměním je třeba se podívat do vesničky zvané Figueras, kde se narodil přeslavný umělec Salvátor Dalí. V jeho rodném domě si mohou turisté prohlédnout muzeum s kopiemi jeho děl.

Přeposlat Tisknout

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.52 CZK

USDUSD = 21.74 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist