Costa Blanca

Mezi nejnavštěvovanější a nejkrásnější oblasti španělského pobřeží patří stoprocentně Costa Blanca. Přeložíme-li si název tohoto střediska do češtiny, tak zjistíme, že znamená Bílé pobřeží. Celá oblast Costy Blanca se rozkládá na pobřeží Středozemního moře a zabírá bezmála 6 000 km2. Celkový počet obyvatel, který na tomto pobřeží žije, je odhadován na 1,5 milionu. Hlavním městem celé oblasti je Alicante, kde žije bezmála 300 000 lidí. Ve většině letovisek na Costa Blance se dá bez problémů domluvit anglicky, jelikož cestovní ruch je tím, co spoustu zdejších obyvatel živí. Costa Blanca je krásným místem, které je typické zejména krásnými přírodními sceneriemi a také krásným modrým mořem kontrastujícím se žlutými písečnými plážemi.

Asi největším magnetem celého pobřeží je pochopitelně pláž. Costa Blanca se chlubí celkem 218 kilometry pláží pokrytých jemným žlutým pískem. Klima celé oblasti je vynikající a splňuje ty nejlepší předpoklady ke koupání a slunění se u moře. Průměrná roční teplota se tady pohybuje kolem 20 stupňů Celsia a sluníčko tady pálí plných 300 dnů v celém roce. Koupání u pobřeží Costa Blanca je možné prakticky od začátku dubna až po konec měsíce října. Mimo koupání je možné také využít čas k návštěvě zajímavých míst, kterých se kolem pobřeží nachází spousta. Historií doslova dýchá naleziště La Alcudia, na jehož území byla nalezena na sklonku 19. století Dáma z Elche. Zamířit mohou turisté taktéž do Alicante, kde se nachází hrad Santa Barbara. Určitě stojí zato třeba takové lázně v Elche nabízející široký rámec různých procedur. Na pobřeží Costa Blanca leží taktéž největší letovisko z celého Španělska. Benidorm nabízí kromě vysokých mrakodrapů také nekonečné možnosti nakupování. Nedaleko pobřeží leží také slavná Valencie nabízející mimo krásných historických památek také vodní svět.

300 dnů v roce, to je určitě dost na to si vybrat vhodnou dovolenou ve Španělsku.Písečné pláže v Chorvatsku jsou třeba taky krásné, ale Španělsko je Španělsko.

Přeposlat Tisknout

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.52 CZK

USDUSD = 21.74 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist